Мобилни екипи во Кисела Вода им помагаат на граѓаните за справување со високите температури

7 копии

Општина Кисела Вода заедно со Црвен Крст на Општина Кисела Вода денес го започна проектот „Топлотен бран“ кој има за цел во топлите летни денови да го заштити ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во согласност со програмата на одделението за детска, социјална и здравствена заштита, Општина Карпош во соработка со Црвениот крст на Град Скопје кон ...
| | веќе видена | слични

Општина Бутел започнува со постапка за утврдување на штетата врз домовите како последица од невремето кое ја погоди општината во изминатиот период. Ги ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски објави дека општината почнува со постапка за утврдување на штета врз домовите како последица од невреме кое ја погоди ...
| | веќе видена | слични
7 копии
12 копии

За оваа акција градоначалникот самиот информира преку Фејсбук:„Заедно со волонтерите на општинската организација на Црвениот крст Гази Баба поделивме флаширана ...
| | веќе видена | слични

„Сликите се заштрашувачки, ваква неспособност на градските служби не е забележана никогаш во историјата.Додека не е доцна, апелирам слижбите на КХС-Скопје ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од десет дека екипите ја ЈП Комунална хигиена-Скопје не се појавиле во Општина Бутел да го соберат ѓубрето, обвинува градоначалникот на Бутел, Дарко ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 325 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 333 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 331 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мобилни екипи во Кисела Вода им помагаат на граѓаните за справување со високите температури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: