Повелба за негување и унапредување на македонска хорска музика за градскиот хор Vox Lychnidos на натпревар во Ниш


Охрид, 9. јули 2024 (ИНПРЕС) – Повелба за негување и унапредување на македонската хорска музика, со вакво признание се врати градскиот хор Vox Lychnidos од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 307 | | | веќе видена

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп изјави дека пред неговиот говор на митинг во Пенсилванија минатата ...
сите 304 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 74 | | | веќе видена

Доналд Трамп на митинг во Мичиген изјави дека „примил куршум за демократија“ кога преживеал обид за атентат. Тоа беше неговиот прв митинг на кој се појави со ...
сите 147 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повелба за негување и унапредување на македонска хорска музика за градскиот хор Vox Lychnidos на натпревар во Ниш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: