Документи од Урбанизам за периодот од 1991 до 2000 година предадени на Охридскиот Архив

Охрид, 9. јули 2024 (ИНПРЕС) – Документи од секторот урбанизам при Општина Охрид во средена и обработена форма предадени на Охридскиот Архив. – Голем и значаен ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. јули 2024 (ИНПРЕС) – Екипите на итните служби се соочуваат со проблем при извршувањето на своите задачи во Стариот дел на градот, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп изјави дека пред неговиот говор на митинг во Пенсилванија минатата ...
сите 304 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 75 | | | веќе видена

Доналд Трамп на митинг во Мичиген изјави дека „примил куршум за демократија“ кога преживеал обид за атентат. Тоа беше неговиот прв митинг на кој се појави со ...
сите 146 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 227 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 105 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Документи од Урбанизам за периодот од 1991 до 2000 година предадени на Охридскиот Архив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: