Конечно мало разладување

10 копии

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата, која ќе се движи од 22 до 33 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец. Температурата во главниот град ќе достигне до 31 степен, што, за разлика од денешните 40 степени, е вистинско разладување..
| | веќе видена | слични

Сончево и топло, и денеска и викендов Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од северен правец, најавуваат за денеска метеоролозите. Утринската температура се движи од девет до 17, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје слично време со температура до 31 степен. И за време на викендот се очекува топло и суво време.
| | веќе видена | слични

Дали се навикнавте на високите температури кои ги имаме овој период?Доколку не, тогаш испланирајте од понеделник да избегате некаде каде што има плажа и вода затоа што ни доаѓаат тропски денови.Викендов стабилно сончево и топло, во сабота со температури до 35 степени, а во недела до 16 степени.Од понеделник ни следуваат тропски денови. Според метеоролозите ќе биде многу топло со високи дневни температури кои ќе се движат од 28 до 38 степени, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.Уште потопли денови доаѓаат, како да се заштитете, некои совети за спас од летните горештини прочитајте ОВДЕ!
| | веќе видена | слични
14 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движеше од девет до 17, а дневната ќе достигне максимални 36 степени. За време на викендот Македонија ќе биде под влијание на висок воздушен притисок кој ќе услови и натаму стабилно и суво време, а температурите повторно ќе бидат во пораст. Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 31 степен. Максималната температура викендов во Скопје се очекува да биде измерена во недела, кога живата во термометарот ќе достигне 38 степени.
| | веќе видена | слични

Сончево и топло време со температури до 34 Целзиусови степени денеска се очекуваат во Македонија. Метеоролозите предвидуваат ваквото време да преовладува и во деновите од викендот, а од понеделник се очекува тропска горештина со температури од околу 40 Целзиусови степени. Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, топло и ветровито. Ќе дува доумерен северозападен и североисточен ветар. Утринските температури се движат од 10 до 20 степени, а максималните дневни температури ќе бидат во интервал помеѓу 24 и 34 Целзиусови степени. УВ индекс денеска ќе биде 7. Во Скопје денеска ќе биде сончево, топло и ветровито. Ќе дува доумерен северозападен ветар. Утринската температура е 13 степени, а максималната дневна ќе достигне до 31 Целзиусов степен. Сончевото и топло време, со пораст на температурите ке продолжи и во деновите од викендот, а од понеделник следуваат тропски денови со температури околу 40 степени и УВ индекс на зрачење 9.
| | веќе видена | слични

Слично на вчера, денес ќе има силно сонце, но со умерен ветер од северозападен и североисточен правец. Утринава беа измерени температури од 10-тиот до 20-тиот степен, а максималните дневни ќе достигнат до 34 степен. И утре и в недела не очекува жешко и топло време со температури до 36-тиот степен, пропратени со доумерен ветер. А од понеделник потоа доаѓа вистинскиот тропски бран, за кога се очекува температурите да ја надминат границата од 40 степени Целзиусови. Значи деновиве гледајте ги како припрема за вистинската битка која ќе започне од понеделник!Врати се на прва страна!
| | веќе видена | слични

СКопје, 15 јуни - Возачи кои планираат да тргнат на подолг пат, тоа да го сторат по можност во раните утрински или доцните попладневни часови, за да ги избегнат високите температури во текот на денот, препорачуваар лекарите. Инаку, сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива без забрани, по суви и чисти коловози. Посебна внимателност на патните правци Дебар - Струга, Маврово - Дебар, Катланово - Велес и Демир Капија - Удово, каде има почеста појава на одрони кои може да го попречат движењето на возачите. Повнимателно и на магистралниот пат М-1 делница Катланово - Велес каде се одвиваат работи на реконструкција на патот. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Времето денеска сончево и топло со температура до 34 степени.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во петок на Балканот ке биде претежно сончево со максимални дневни температури кои ке се движат од 25°C до 34°C. Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито. Ке дува доумерен северозападен и североисточен ветар. Утринските температури од 10°C до 20°C, а максималните дневни температури ке се движат до 24°C до 34°C. УВ индекс 7. Во Скопје во петок ке биде сончево, топло и ветровито. Ке дува доумерен северозападен ветар. Утринската температура од 13°C, а максималната дневна ке достигне до 31°C.УВ индекс 7. Сончевото и топло време, со постепен пораст на температурите ке продолжи и во наредните денови. Во сабота ке биде сончево и топло. Ке дува доумерен северозападен, а во западните предели североисточен ветар. Утринските температури од 10°C до 20°C, а максималните дневни температури ке достигнат до 25°C односно до 35°C. УВ индекс 8. Во недела сончево и многу топло. Слаб променлив ветар. Утринските температури од 11°C до 21°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 36°C. УВ индекс 8. ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Охрид ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе достигне до 27 степени Целзиусови. Сончево и топло време ќе преовладува и преку целиот викенд. OhridNews
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од пакетот прислушувани телефонски разговори, доставени од СЈО како докази до судот во предметот „Титаник“,на денешното рочиште се слушна дека екс-министерот ...
сите 75 | | | веќе видена

Скопје, 20 август 2018 Најголеми жртви на штетните и антидржавни политики на СДСМ се токму младите. Младите од оваа власт за повеќе од година дена колку што ...
сите 54 | | | веќе видена

Опозицијата обвинува, владата реагира. Како и вчера во фокусот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ се неколкумина функционери од власта, меѓу нив и министрите Драган ...
сите 62 | | | веќе видена

Откако е објавено дека Катар понудил да вложи 15 милијарди долари во турските банки и пазар и така да им помогне да се извлечат од инфлацијата и економската ...
сите 254 | | | веќе видена

Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод – село Самоков, кај автобуската постојка за село Девич, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото ...
сите 201 | | | веќе видена

Месечината е млада, а ноќта е жешка … со оваа песна, најдобро може да го опишеме овој ден. Младиот месец е тука, одлично време за некои нови почетоци, а ...
сите 51 | | | веќе видена

Педесет и едногодишниот скопјанец К.И. синоќа пред маркет на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје пукал кон Б.Б. (23) и Р.Б. (20), откако претходно се расправале ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конечно мало разладување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: