Герасимовски и жителите на Општина Центар повикуваат на мобилизација за решавање на проблемот со Интермецо

Општина Центар дава целосна поддршка на петицијата потпишана од жителите што живеат во непосредна близина на клубот Интермецо и останатите локали лоцирани на ...
| | веќе видена | слични

За помалку од три часа, од тетовските булевари, пајак службата подигна 16 автомобили кои тука биле паркирани. Со ова од денес па се до 15 август на тетовските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција-Скопје во текот на минатата недела санкционирале 226 непрописно паркирани ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 08 до 14 јули 2024 година, соопштија од ЈП ПОЦ, со помош на специјалните возила „Пајак“ биле отстранети 110 непрописно паркирани возила, а со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски синоќа заедно со началникот на СВР Сашо Топаловски и Директорот на ПОЦ Душко Коцевски спроведоа заедничка ...
| | веќе видена | слични

Преку превентивно присуство на полицијата во централното градско подрачје ќе се зајакнуваат мерките за одржување на ред и мир, особено во Капиштец и Дебар ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Центар, Горан Герасимовски вчера заедно со МВР и ЈП ПОЦ беа на терен во Дебар Маало и Капиштец со цел подобрување на безбедноста и ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар најави дека со полициска помош ќе се справува со со вандализмот, сообраќајниот хаос и прегласната музика во Капиштец. Инфлуенсерката Ина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 149 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 185 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена

Блокирани сметки, вработените штрајкуваат, со месеци не земаат плата,  останале и без здравствено осигурување, а до пред неколку дена не можело да наполни ниту ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Герасимовски и жителите на Општина Центар повикуваат на мобилизација за решавање на проблемот со Интермецо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: