После светиниколско, сега и делчевско се соочува со проблеми во водоснабдувањето

Жителите на Ѕвегор велат дека собирот нема политичка позадина и дека се испочитувани сите законски процедури. За да се свика овој собир, според Зконот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Но, тоа не значи дека Украина е подготвена да се откаже од 30 отсто од својата територија, истакна претседателот на Украина, Володимир Зеленски во интервју за ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николоски најавува нови евтини авиолинии од Скопскиот и од Охридскиот аеродром. Во видео обраќање, Николоски ...
сите 24 | | | веќе видена

По осум децении во петок во долнодримколскиот манастир „Свети Архангел Гавриил" ќе се одржи света литургија со која ќе чиноначалствува епископот Партениј. - Во ...
сите 8 | | | веќе видена

Полицијата соопшти дека повеќе од 100 луѓе биле присутни во населбата Керол Парк кога пукањето се случило нешто по 2 часот по полноќ, пренесоа американските ...
сите 12 | | | веќе видена

Во извештајот објавен во четвртокот, истрагата откри дека поранешната влада „ја изневерила јавноста правејќи значителни грешки“ при подготовката за ...
сите 7 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација под 20 години на Македонија ја совлада Црна Гора (81:69) и го освои 15. место на младинскиот Евробаскет. Во последниот меч од ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После светиниколско, сега и делчевско се соочува со проблеми во водоснабдувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: