Ле Пен се приклучува на екстремно десничарската група на Орбан во ЕП

3 копии

Европските пратеници од француската партија Национален собир ќе се придружат на групата Патриоти за Европа, со што ултрадесничарската група ќе биде трета во ...
| | веќе видена | слични

Шпанската крајнодесничарска партија Вокс се повлече од коалицијата со конзервативната Народна партија (ПП) во пет клучни региони по несогласувањата околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот социјалистички премиер Педро Санчез вели дека овој чин ја направи Шпанија подобра земја. Лидерот на Вокс, Сантијаго Абаскал, во четвртокот вечерта ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националниот извршен комитет на Вокс одлучи партијата да ги напушти сите регионални коалициски влади во кои учествува заедно со Народна партија (ПП), што ...
| | веќе видена | слични

Белгискиот крал Филип денеска на лидерот на националистичката Нова фламанска алијанса (Н-ВА), Барт Де Вевер му додели мандат за започнување преговори за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Чешката партија за слобода и директна демократија (СПД) објави дека другите екстремно десничарски партии денеска во Европскиот парламент ќе објават создавање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што јави белгискиот јавен радиодифузен сервис на холандски јазик ВРТ, со ова Н-ВА на Де Вевер ќе може да ги почне формалните преговори за формирање ...
| | веќе видена | слични

Водачот на француското крајно десничарско национално крило, Џордан Бардела, ќе ја предводи новата десничарска групација во Европскиот парламент, Патриоти за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со 30 европратеници, делегацијата на екстремно десничарскиот Национален собир ќе биде најголемата во групата Патриоти за Европа, формирана на крајот на јуни, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 127 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Таа тоа го кажа на своето прво појавување пред Надзорниот одбор на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес по обидот за убиство во кој еден гледач беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 212 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во неговото прво интервју откако преживеа обид за атентат, рече дека го изменил својот говор за претстојната ...
сите 258 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ле Пен се приклучува на екстремно десничарската група на Орбан во ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: