Полни кошници мед за пчеларите во кичевско-бродскиот регион

Првиот бран иселеници од кичевскиот регион деновиве се вратија на годишен одмор во земјава, а тоа најдобро се почувствува во интензитетот на сообраќајот во ...
| | веќе видена | слични

Останато

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 686 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Притвор за 47-годишниот косовски државјанин Блерим Рамадани кој беше уапсен вчера на граничниот премин „Јажинце“. „Вчера во 16 часот на граничниот премин ...
сите 210 | | | веќе видена

Словачка нема да ги бојкотира активностите на Унгарија за време на нејзиното претседавање со ЕУ, затоа што не гледа причина за казнување на една членка на ЕУ ...
сите 176 | | | веќе видена

Демократите се убедени дека американскиот претседател ќе се откаже од својата кандидатура за реизбор Кандидатурата на Бајден привршува, па дури и некои од ...
сите 137 | | | веќе видена

По преземени мерки и активности, тим од пожарникари од Територијалната противпожарна единица Струмица, денеска (19.07.2024) околу 07.00 часот во Дојранското ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полни кошници мед за пчеларите во кичевско-бродскиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: