Цените на производите во грчките супермаркети намалени за речиси два отсто во споредба со лани

За 1,92 отсто во просек се намалиле цените на производите во супермаркетите во Грција во јуни годинава споредбено со истиот месец лани, согласно резултатите од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се губи половина од водата за пиење, покажа истражувањето на Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) за цените, потрошувачката и загубата на водата за пиење во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шеесет и три милиони кубни метри вода се губат годишно во Скопје, што е 43 проценти од вкупно 146. милиони кубици загубена вода за пиење во земјава. Колку за ...
| | веќе видена | слични

Во земјава има 67 снабдувачи со вода за пиење и секој наплаќа различна цена за својата услуга. Најголем дел од нив имаат различни цени за „домаќинствата“ и за ...
| | веќе видена | слични

Земјата годишно губи повеќе од половина од произведената вода за пиење или 146 милиони кубици вода. Вкупно 43% од овој губиток на вода за пиење е во главниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската анахрона и противправна позиција за македонскиот народ, историја и јазик тргна на буниште Почнуваат ли Бугарија и официјална Софија да уважуваат ...
сите 357 | | | веќе видена

Србин ја истепал сопругата, ја оставил кај Демир Капија, по што со внуката и синот си продолжил кон граничниот премин Табановце. По тепачката сопругот го ...
сите 304 | | | веќе видена

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за реакција на соопштението на СДС. Од ...
сите 110 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на производите во грчките супермаркети намалени за речиси два отсто во споредба со лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: