Љутков: Тумба Маџари ја потврдува потребата од континуитет во заштитата

Министерот за култура и туризам, Зоран Љутков, денеска, од неолитскиот локалитет Тумба Маџари ја информира јавноста за новото откритие од актуелните археолошки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На средбата во срдечна атмосфера беа потврдени пријателските односи меѓу двете држави, со оглед на фактот што Соединетите Американски Држави се постојани ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Регионалната соработка е клучна Министерот за култура и туризам Зоран Љутков се обрати на настанот посветен на борбата против недозволената трговија со ...
| | веќе видена | слични

Имаме богата историја и култура, па затоа културните добра се привлчени мети за крадците. Искуството на правосудните органи покажува дека тие „оперираат“ низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Недозволената трговија со културни добра е глобален проблем кој бара глобален одговор, но исто така бара и силна меѓународна соработка особено во Западен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВОДИТЕЛ: Демократите се нарекоа себе си партија на демократијата, но тие учествуваа во најмалку демократски прелиминарни избори досега. Тие ги прескокнаа Ајова ...
сите 149 | | | веќе видена

Директорката на американската тајна служба Кимберли Читл денеска изјави дека неуспешниот атентат врз републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп на 13 ...
сите 185 | | | веќе видена

За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи ...
сите 194 | | | веќе видена

Педесетгодишниот Ј.М. од Прилеп пријавил дека околу 12.15 часот на улицата Тризла и еден час подоцна пред неговиот дом, поради претходно недоразбирање, бил ...
сите 233 | | | веќе видена

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи. Наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен ...
сите 268 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки прекин што влијаеше на работата во многу сектори, а исто така погоди и делови од работата на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Париз, се ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска поднело кривични пријави против вкупно девет лица. Врз основа на прибраните докази од страна на ...
сите 168 | | | веќе видена

Блокирани сметки, вработените штрајкуваат, со месеци не земаат плата,  останале и без здравствено осигурување, а до пред неколку дена не можело да наполни ниту ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љутков: Тумба Маџари ја потврдува потребата од континуитет во заштитата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: