Фон дер Лаен: Украина и Молдавија знаат дека нивниот пат кон ЕУ ќе биде ригорозен

„Патот што претстои ќе биде предизвикувачки, но исто така исполнет со огромни можности за Молдавија и Украина, како и за целата наша Унија“, рече фон дер Лаен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан денеска изјави дека не смета дека е неопходен референдум за пристапување на Ерменија во Европската унија. -Да се ​​одржи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии

Украина и Молдавија официјално ги почнаа преговорите за членство со Европската унија во Луксембург на две одделни меѓувладини конференции за пристапување. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите меѓувладини конференции за пристапување следеа по одлуката на Европскиот совет од декември минатата година и усвојувањето на преговарачката рамка ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат нападите врз Украина и битката со беспилотни летала меѓу Киев и Москва. И двете страни јавуваат за жртви и повредени. Претседателот Зеленски го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија денеска и формално ги отвори пристапните преговори со Украина и Молдавија, две години откако тие поднесоа барање за членство набргу по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон дер Лаен: Украина и Молдавија знаат дека нивниот пат кон ЕУ ќе биде ригорозен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: