Аргентина е во рецесија


Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата пораснаа во средата откако податоците од индустријата покажаа поголемо од очекуваното намалување на залихите на ...
| | веќе видена | слични

Невработеноста во еврозоната стагнираше во мај, а во Хрватска благо се намали, поместувајќи се и подалеку од европскиот просек, покажа извештајот на Евростат. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Според претседателот на Федералните резерви, Џером Х.Пауел инфлацијата повторно се намалува во Соединетите држави, а Банката на ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата го надмина нивото од 87 долари на меѓународните пазари во вторник, бидејќи прогнозите за добар почеток на летната сезона на патувања во САД ...
| | веќе видена | слични

Годишната стапка на инфлација во јуни во еврозоната, мерена со хармонизираниот индекс на потрошувачките цени (HICP), изнесува 2,5%, пресметаа Евростат. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 380 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аргентина е во рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: