91,5% ОД ПОТРОШЕНАТА СТРУЈА Е ОД ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО Повеќе од половина од потрошената струја во април ја произвеле термоелектраните


Во април 2024 година во земјава вкупно се потрошени 437. 116 МWh електрична енергија, 12.002 мил. нм3 природен гас, 415.631 тони јаглен и 85 745 тони нафтени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благ пораст на бројот на индустриски работици регистрирал Државниот завод за статистика. Според последното нивно соопштение, бројот на работниците во мај ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Турција ја зголемува цената на струјата за 38% од 1 јули , објави турската телевизија НТВ, повикувајќи се на одлуката на Турскиот регулатор за енергетика. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

91,5% ОД ПОТРОШЕНАТА СТРУЈА Е ОД ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО Повеќе од половина од потрошената струја во април ја произвеле термоелектраните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: