Проект за развој на ветерен парк


Општина Штип во летниот период ќе инвестира во шест игралишта, детски катчиња за најмладите, од буџетот издвоени се пет милиони денари за нивна реализација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Премиерот Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите рече дека средствата од Буџетот што ќе бидат наменети за општините ќе им бидат префрлени на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Гази Баба и оваа година обезбедува бесплатна униформа за сите ученици од општинските основни училишта кои функционираат на нашата територија. Проектот ...
| | веќе видена | слични

250 милиони евра за капитални проекти за општините од септември, владата се грижи за рамномерен регионален развој. Во септември градоначалниците од цела држава ...
| | веќе видена | слични

– Ние не бевме против „Чебрен“, туку бевме против процедурата со која потенцијалниот инвеститор, би рекол, практично беше измамен од тендерската комисија, која ...
| | веќе видена | слични

„Чебрен“ сакаме како држава да го градиме за тоа да земеме финансии и како држава да го градиме или ќе бараме приватен инвеститор којшто ќе го изгради проектот ...
| | веќе видена | слични

На почеток на новата учебна година, сите ученици од општинските основни училишта на територија на општина Гази Баба ќе добијат бесплатна униформа. Овој проект ...
| | веќе видена | слични

Со почеток на учебната 2024 / 2025 година, сите ученици од општинските основни училишта на територија на општина Гази Баба ќе добијат бесплатна униформа, оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 150 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 350 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проект за развој на ветерен парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: