Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права го поздрави ослободувањето на Aсанж


Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
| | веќе видена | слични

Во изобилството теми (домашни и меѓународни) на кои треба да се пишува, сепак се решив за наводното ослободување на Асанж. Неговата голгота траеше 14 години во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Приказната за Стела Морис е како шпионско-романтичен филм. Се омажила за затвореник, двапати забременила под нивниот шатор во Амбасадата и ги криела пелените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џулијан Асанж е ослободен од затворот во Лондон, откако се договори со американските власти да се изјасни за виновен за прекршување на Законот за шпионажа на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден не размислува за помилување на основачот на Викиликс Џулијан Асанж, изјави портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер. ...
| | веќе видена | слични

Расел Бренд: Џулијан Асанж е ослободен. Ова изгледа епично и извонредно, а многу луѓе ќе го гледаат како победа. Навистина, на човечки план, на личен план, тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на Советот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби денеска изјави дека Белата куќа на ниту еден начин не била вмешана во случајот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Тоа беше прашање за Министерството за правда и тие се единствените кои можат да разговараат за тоа, рече Кирби на прес-конференцијата. Асанж слета во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 175 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 184 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Судот му одреди мерка притвор од 30 дена на 40-годишниот скопјанец, осомничен за инцидентот со 4-те малолетници кои беа пронајдени во неговата куќа во ...
сите 107 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права го поздрави ослободувањето на Aсанж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: