ВЛАДА: Струја за 100.000 домаќинства, 55 ветерници, 630 нови работни места и инвестиција од 450 мил. евра на Алкараз енерџи


Претседателот на Владата Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставниците на Алказар енерџи за инвестиција во енергетиката вредна 450 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„СДСМ беше партија која самата некогаш се фалеше дека има над 100.000 членови, a веќе сега гледаме дека едвај 20.000 членови се регистрирани за гласање. Им ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на ВМРО-ДПМНЕ мандатот го започна со нови мерки и проекти. Покрај покачувањето на пензиите за 5000 денари, во правата недела од мандатот е најавена ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Новиот Ветропарк во Штип ќе обезбеди струја за 100.000 домаќинства, владата тргна со инвестиции уште во првата недела. На територија ма три општини, Карбинци, ...
| | веќе видена | слични

Прашана дали е оправдана владината одлука за укинување на факултетот за здраватвени услуги во Струга, Митева рече дека потребно е да се стави ред во хаосот што ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ Фатмир Битиќи во емисијата „Вин-Вин“, на телевизија Телма, коментирајќи ја инвестицијата на „Алказар енерџи“ која ја најави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Битиќи нагласи дека инвестицискиот фонд не е вистинскиот инвеститор, јавноста допрва треба да дознае кој стои позади него.„Фондот прибира средства, нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту се почнати ниту се завршени преговорите. Ова е најава на инвестиција, која сè уште институционално ќе треба да се води, да се одговори на сите отворени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДА: Струја за 100.000 домаќинства, 55 ветерници, 630 нови работни места и инвестиција од 450 мил. евра на Алкараз енерџи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: