Сопругата на Џулијан Асанж тврди дека најважно сега е тој повторно да биде здрав


Асанж го напушти затворот во Велика Британија откако американските обвинители рекоа дека тој треба да се изјасни за виновен оваа недела за кршење на ...
| | веќе видена | слични

Во изобилството теми (домашни и меѓународни) на кои треба да се пишува, сепак се решив за наводното ослободување на Асанж. Неговата голгота траеше 14 години во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Приказната за Стела Морис е како шпионско-романтичен филм. Се омажила за затвореник, двапати забременила под нивниот шатор во Амбасадата и ги криела пелените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џулијан Асанж е ослободен од затворот во Лондон, откако се договори со американските власти да се изјасни за виновен за прекршување на Законот за шпионажа на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден не размислува за помилување на основачот на Викиликс Џулијан Асанж, изјави портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер. ...
| | веќе видена | слични

Расел Бренд: Џулијан Асанж е ослободен. Ова изгледа епично и извонредно, а многу луѓе ќе го гледаат како победа. Навистина, на човечки план, на личен план, тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на Советот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Кирби денеска изјави дека Белата куќа на ниту еден начин не била вмешана во случајот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Тоа беше прашање за Министерството за правда и тие се единствените кои можат да разговараат за тоа, рече Кирби на прес-конференцијата. Асанж слета во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 854 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 67 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на Џулијан Асанж тврди дека најважно сега е тој повторно да биде здрав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: