Фон дер Лајен им честиташе на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан денеска изјави дека не смета дека е неопходен референдум за пристапување на Ерменија во Европската унија. -Да се ​​одржи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии

Украина и Молдавија официјално ги почнаа преговорите за членство со Европската унија во Луксембург на две одделни меѓувладини конференции за пристапување. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите меѓувладини конференции за пристапување следеа по одлуката на Европскиот совет од декември минатата година и усвојувањето на преговарачката рамка ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат нападите врз Украина и битката со беспилотни летала меѓу Киев и Москва. И двете страни јавуваат за жртви и повредени. Претседателот Зеленски го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија денеска и формално ги отвори пристапните преговори со Украина и Молдавија, две години откако тие поднесоа барање за членство набргу по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 172 | | | веќе видена

Македонската Влада сака да биде рамо до рамо со сојузниците од НАТО, вели македонскиот премиер Христијан Мицкоски. „Како држава сме подготвени да го додадеме ...
сите 238 | | | веќе видена

Полска, Германија и балтичките членки на Европската унија бараат унгарскиот премиер Виктор Орбан да биде „отстранет од претседателството на Унијата“, пишува ...
сите 191 | | | веќе видена

Хејли, која доби поддршката од 97 делегати за време на прелиминарните избори, апелира на единство во партијата пред Националниот конгрес на републиканците, што ...
сите 253 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 76 | | | веќе видена

Лефков: Грдото лице на власта на СДС и ДУИ, Филипче како министер аминуваше милионски тендери од Ирина Пановска кон фирмата на татко и
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон дер Лајен им честиташе на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: