Фонтаната Лотос – инспирација за визуелниот идентитет на пакетот за млади Halk EZ

Фонтаната Лотос во Градскиот парк во Скопје, која е урбан симбол на дружење, заедништво и солидарност на голем број генерации млади, е главната инспирација за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: < 1 минутa Исплатата на паричната помош од социјална, детска и цивилна заштита ќе почне во петок (5 јули), информираат од НЛБ банка. Своите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпаркасе банка и VISA со нова наградна игра за млади Влези во игра и патувај за Берлин или Амстердам! Дали сте подготвени за патување што долго ќе го паметите? ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дел од македонските полицајци, односно оние кои членуваат во Независниот синдикат на полицијата, ќе имаат прилика да земаат поволни банкарски кредити, и тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Време зa читање: 2 минути За потребите на своите клиенти, Стопанска банка а.д. Битола лансираше две атрактивни понуди со поволни услови до крајот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 175 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фонтаната Лотос – инспирација за визуелниот идентитет на пакетот за млади Halk EZ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: