Многу градови низ светот станаа многу скапи за купување дом, но кои градови се речиси недостапни кога станува збор за поседување недвижен имот? Инфографикот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според извештајот на Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД), глобалното население се очекува да порасне на над 9 милијарди до 2050 година, што ...
| | веќе видена | слични

Во првите три месеци од годинава Албанија забележала 354 милиони странски инвестиции, што е за 47 милиони евра повеќе споредено со истиот период минатата ...
| | веќе видена | слични

- Турција е најголемиот странски инвеститор. Во периодот јануари-март 2024 година, турските инвестициски текови се значително зголемени, достигнувајќи го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Недвижностите во Грција се сметаат за многу поевтини отколку во Македонија или Србија. Социјалните мрежи се преполни со огласи за цените на недвижностите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Недвижностите се секторот што привлекува најголем обем на странски инвестиции во албанската економија во првиот квартал од 2024 година, објави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: