Жена тешко повредена во сообраќајка во Демир Хисар

4 копии
7 копии
4 копии
8 копии
5 копии

На магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај с.Трапчин Дол На 01.07.2024 во 18.38 часот во ОВР Кичево било пријавено дека се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патничко возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(50) од Скопје на 01.07.2024 во 16.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични

Малолетник е тешко повреден откако возејќи четирицикл предизвикал сообраќајна несреќа на патот Гостивар-Кичево. „Вчера во 18.38 часот во ОВР Кичево било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локален полициски снајперски тим бил распореден во зградата од чиј покрив атентаторот, Томас Метју Крукс, пукал и го рани поранешниот американски претседател и ...
сите 263 | | | веќе видена

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
сите 141 | | | веќе видена

Потенцијалниот влез на Украина во Северноатлантската алијанса може да доведе до директен конфликт меѓу Русија и НАТО, изјави словачкиот премиер Роберт Фицо. ...
сите 261 | | | веќе видена

Во следните денови и натаму ќе биде претежно сончево и многу топло со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30 степени целзиусови, а наместа ...
сите 287 | | | веќе видена

По спроведена сеопфатна истражна постапка што се водеше од почетокот на оваа година, предметниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 230 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за здравство Арбен Таравари уште го чека извештајот од Комисијата формирана на универзитетската Клиника за детски болести за случајот со ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена тешко повредена во сообраќајка во Демир Хисар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: