Зошто Отворен Балкан е всушност – затворен?


Историјата е полна со пропаднати империи, исчезнати народи, избришани култури и заборавени верувања. Тркалото на историјата е безмилосно, па често пати се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Годинава се одржуваат избори во многу земји ширум светот, но ниту едни од нив нема да имаат толку големо влијание како овогодинешните претседателски избори во ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на најавениот ребаланс на Буџетот, прв со потпис на новата Влада, економистите оценуваат дека претстои период на неопходни промени, пишува ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот производител на лекови „Алкалоид“, кој во последните пет години забележа просечна стапка на раст од над 12 проценти, отвори капитално поврзано ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути „Мисијата на ’Алкалоид’ е како компанија да се диференцира преку знаење и преку развој на производи со додадена вредност, користејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот производител на лекови „Алкалоид“, кој во последните пет години забележа просечна стапка на раст од над 12%, отвори капитално поврзано друштво во ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија (бизнис, стопанство) е неопходно да бара излез од постојната ситуација во која е доведено во последниве години. Еден од низата негативни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Отворен Балкан е всушност – затворен?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: