Се санираат последиците од невремето во Тетово и Скопје, бројни пријави за материјална штета


Ситуацијата по завчерашното невреме што ги зафати Тетово, Скопје и околните општини полека се нормализирана, соопшти ЦУК. Речиси 99% од повиците на 112, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЦУК: 2 381 повици на 112 во последното деноноќие, повеќето за штети и опасности настанати од невремето во Скопско, Струмичко, Битолско, Гевгелиско, Валандовско ...
| | веќе видена | слични

Изминатото деноноќие биле евидентирани 2.381 повик на единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК. Како реални биле категоризирани 59,97 проценти ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Во општина Ѓорче Петров, два пожара – во населбата Стопански Двор и покрај улицата Шарпланинска, горела сува трева, како и покрај Качанички пат. Во Гази Баба, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Кровот попуштил на повеќе места- објаснува директорот на драмски Роберт Вељановски. Поплавени се неколку ходници и соблекувалните, а протекла вода на повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 174 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се санираат последиците од невремето во Тетово и Скопје, бројни пријави за материјална штета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: