Предвидени нови аукции за граѓански обврзници до крајот на годината, додека Министерството за финансии готви за исплати преку 480 милиони евра

До крајот на годината, според календарот од Министерството за финансии, се предвидени две аукции за граѓански обврзници – една во септември и една во декември. ...
| | веќе видена | слични

Словенечките млекарници лани произвеле повеќе ферментирани млечни производи, додека сите други главни групи помалку. Споредено со 2022 година, увозот на сирење ...
| | веќе видена | слични

Змјите од БРИКС подготвуваат платформа за плаќања во дигитални национални валути, најави рускиот заменик министерот за финансии, Иван Чебесков. Министерот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предвидени нови аукции за граѓански обврзници до крајот на годината, додека Министерството за финансии готви за исплати преку 480 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: