ШТО ЗНАЧИ ВОВЕДУВАЊЕТО НА ДИГИТАЛНО ЕВРО? Европската банка ги објави деталите

Слободата е во суштината на принципите на Европската унија. Секој граѓанин на ЕУ може да живее, работи, студира и работи во која било земја членка на ЕУ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек е промотивниот период за аплицирање за кредитните платежни картички Visa Vita или Mastercard Credit Contactless на Халкбанк А.Д. Скопје. Во периодотод ...
| | веќе видена | слични

По долгогодишно одложување, системот за влез/излез на ЕУ (ЕЕС) се очекува да стапи на сила оваа есен. Сепак, многу патници сè уште не се сигурни како системот ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија последниве неколку години се почести се пријавите за злоупотреба на лични податоци и нивно искористување со цел подигнување на брзи кредити на ...
| | веќе видена | слични

Речиси 30.000 студенти оваа учебна година биле регистрирани како корисници на субвенционираниот студентски оброк, покажуваат бројките што агенцијата Мета.мк ги ...
| | веќе видена | слични

Претпазливоста и знаењето го чуваат домашниот буџет Купувањето со платежна картичка преку интернет не е нешто ново. Но сведоци сме дека купувањето на тој начин ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во изминатите неколку дена, европскиот воздушен простор беше сериозно погоден поради проблеми со управувањето со аеродромските места предизвикани од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Букинг“, една од најпопуларните онлајн платформи за сместување, предупредува дека вештачката интелигенција предизвикува експлозија од измами.Марни Вилкинг, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измамници мамеле граѓани преку телефон, претставувајќи се во име на Народна банка. Од Народната банка уверуваат дека нивни претставник или вработен, во ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 175 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО ЗНАЧИ ВОВЕДУВАЊЕТО НА ДИГИТАЛНО ЕВРО? Европската банка ги објави деталите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: