Атина со ист нишан, исто отстојание, иста муниција…

Се разбира дека „не е соодветно да коментираат изјави на нашиот стратешки партнер со кој државата гради соработка веќе изминатите три децении, како што велат ...
| | веќе видена | слични

„Амбасадорката Агелер нема никакво морално, етичко ниту пак какво било право, нас Македонците да ни кажува дали треба да ги поддржиме двата предавнички ...
| | веќе видена | слични

Нема одново преговарање на Преспа и за напредокот кон Европската Унија. Американската амбасадорка во интервју за Радио Слободна Европа вели дека предизборната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не е соодветно од наша страна да коментираме изјави на нашиот стратешки партнер со кој Македонија гради соработка веќе изминатите три децении, но она што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема одново преговори ниту за Преспа, ни со Бугарија за ЕУ. Тие договори се веќе направени, нема одново преговарање за напредок кон ЕУ, вели американската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева, прашана за ставот на партијата во однос на интервјуто на американската амбасадорка Анџела Агелер, во кое вели дека ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, Митева нагласи дека Владата уште на самиот почеток покажала што ќе биде нeјзин фокус – растот на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните сакаат да видат промени. Ова се дел од директните пораки кои ги упати амриканаската амбасадорка Анџела Агелер во интервјуто за Радио слободна Европа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 174 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атина со ист нишан, исто отстојание, иста муниција…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: