„Пријателот“ Ципрас бара ЕУ и меѓународната заедница јасно да ги кажат последиците од непочитувањето на Договорот од Преспа


„ЕУ и меѓународната заедница треба јасно да ги стават на знаење последиците што непочитувањето на Договорот ќе ги има врз регионот, а особено врз иднината на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска изјави дека Договорот за добрососедство не може да се ревидира. Ова е одговор до македонскиот премиер Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Киријакос Мицотакис веднаш да ја промени надворешната политика, порача поранешниот грчки премиер, Антонис Самарас. Тој го повика Мицотакис да стави ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот грчки премиер Андонис Самарас побара од актуелниот претседател на грчката Влада, Кирјакос Мицотакис да ја промени надворешната политика во однос на ...
| | веќе видена | слични

Како што јавува МИА од Атина, Самарас синоќа говореше на промоцијата на книгата на новинарот Манолис Котакис посветена на Костас Караманлис, кој исто така им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 257 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пријателот“ Ципрас бара ЕУ и меѓународната заедница јасно да ги кажат последиците од непочитувањето на Договорот од Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: