Доларот ослабе, благ раст на цените на нафтата


Цената на нафтата го надмина нивото од 87 долари на меѓународните пазари во вторник, бидејќи прогнозите за добар почеток на летната сезона на патувања во САД ...
| | веќе видена | слични

Годишната стапка на инфлација во јуни во еврозоната, мерена со хармонизираниот индекс на потрошувачките цени (HICP), изнесува 2,5%, пресметаа Евростат. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На европските берзи во вторник претпладнето се тргува внимателно, а берзанските индекси изгубија дел од вчерашните добивки додека инвеститорите го чекаат ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на берзите утрово порасна, тренд кој започна од почетокот на неделава. Цената на барелот „брент“ на лондонскиот пазар утринава се зголеми за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќепартискиот сојуз, кој изненадувачки ја победи екстремната десница предводена од Марин Ле Пен и Џордан Бардела во Националното собрание и центристичкиот ...
сите 302 | | | веќе видена

Нови моменти на релацијата САД – Русија Москва исклучува какви било преговори со Вашингтон за прашањата за контрола на оружјето поради деструктивната позиција ...
сите 249 | | | веќе видена

Клуни во текст за Њујорк тајмс изјави дека го сака Бајден, но партијата ќе ја изгуби претседателската трка, како и каква било контрола во Конгресот со неговата ...
сите 250 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Александар Николовски рече дека во однос на изградбата на авто-патот Кичево Охрид има бројни проблеми кои тие ги детектирале. ...
сите 118 | | | веќе видена

Локална самоуправа Неготино упати апел до сите што сакаат да помогнат во гаснење на големиот пожар во неготинско, да се пријават во Општината на телефонскиот ...
сите 186 | | | веќе видена

Граѓаните велат не паметат кога последно било толку нечисто, а вината ја гледаат и кај комуналците и кај несовесните граѓани. Многу, претерано, пикавци, ...
сите 91 | | | веќе видена

Вчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 09.07.2024 околу 23.40 часот во Дом за стари лица на подрачјето на Кисела Вода, Т.К.(47) од Скопје ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот ослабе, благ раст на цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: