Тинејџерка извлечена од провалија во Струмица

4 копии
7 копии
4 копии
8 копии
5 копии

На магистралниот пат Гостивар – Кичево, кај с.Трапчин Дол На 01.07.2024 во 18.38 часот во ОВР Кичево било пријавено дека се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патничко возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(50) од Скопје на 01.07.2024 во 16.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични

Малолетник е тешко повреден откако возејќи четирицикл предизвикал сообраќајна несреќа на патот Гостивар-Кичево. „Вчера во 18.38 часот во ОВР Кичево било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот на планината Серта кој има три крака, сè уште е активен. Гасењето ќе продолжи сè додека е видливо, а утре повторно ќе се гаси со хеликоптери и ...
сите 490 | | | веќе видена

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 175 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 184 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Судот му одреди мерка притвор од 30 дена на 40-годишниот скопјанец, осомничен за инцидентот со 4-те малолетници кои беа пронајдени во неговата куќа во ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тинејџерка извлечена од провалија во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: