ЗА 18 ГОДИНИ ИЗВРШИТЕЛИТЕ НАПЛАТИЛЕ РЕЧИСИ 2 МИЛИЈАРДА ЕВРА ДОЛГОВИ, само лани 160 милиони


3 копии

Време зa читање: 3 минути Минатата година извршителите присилно наплатиле безмалку 160 милиони евра. Ова е втор најголем износ во нивната 18-годишна кариера, ...
| | веќе видена | слични

Трошоците и вкупните буџетски приходи и расходи на Агенцијата за супервизија на капиталното финансирано пензиско осигурување или попозната како МАПАС, за 2023 ...
| | веќе видена | слични

Учењето во приватно средно училиште станува се поатрактивно. Од година во година се зголемува бројот на запишани ученици, што е секако потврда за подготвеноста ...
| | веќе видена | слични

Според анализата на порталот „Пари“ во соработка со Бизнисмрежа.Мк нотарите во Македонија се при самиот врв на заработка. Имено само за минатата година во 10 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Речиси и да нема документ за кој не треба нотарска заверка. Таму се подготвуваат документи за разни купопродажби, за закуп, се ...
| | веќе видена | слични

Профитни маржи повисоки и од 50 отсто остваруваат канцелариите на извршителите, што може да се види од споредбата на приходите и добивките што ги направиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА 18 ГОДИНИ ИЗВРШИТЕЛИТЕ НАПЛАТИЛЕ РЕЧИСИ 2 МИЛИЈАРДА ЕВРА ДОЛГОВИ, само лани 160 милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: