Што доби „Силекс“ за да се откаже од експлоатација на злато во Македонија?


АД „Силекс“ му го преотстапи уделот од 38 отсто на партнерот „Генезис“ од Мелбурн во потрагата по злато, сребро и бакар во Пробиштип и Кратово. Рударско ...
| | веќе видена | слични

Никако да ѝ тргне работата на странската инвестиција во земјава, американската компанија „Вабтек“, која произведува сопирачки за возови. По неколкугодишни ...
| | веќе видена | слични

Се очекува добивката која во најголема мерка е дивиденда на земјоделскиот комбинат од акциите во гасната централа „Пелагонија енерџи“ да одат во унапредување ...
| | веќе видена | слични

Лошо е што има загуба, но добро е барем кога има од каде да се покрива. А тоа ќе бидат акумулирани добивки од претходни години. Некогашната скопска хотелиерска ...
| | веќе видена | слични

Не стивнува интересот за акциите на Комерцијална банка. Повторно се реализираат блокови на значајни суми, а инвеститорите кои сакаат да ги купат акциите на ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка со своето работење придонесува во градење на здрава и силна корпоративна култура. Деновиве на своите над 1.200 акционери им подели 36,6 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

„Комерцијална банка“ лани ја имаше својата најуспешна година со профит од речиси 60 милиони евра. За да остварат таков резултат петмината врвни директори од ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за кредити со кои битолска „Квасара“ ќе вложи во намалување на трошоци за струја, во зголемување на ефикасноста, продуктивноста и ефективноста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 323 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 138 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 460 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 246 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 324 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што доби „Силекс“ за да се откаже од експлоатација на злато во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: