Денеска ќе биде промовиран проектот парк на ветерници на Алказар енерџи


Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите рече дека средствата од Буџетот што ќе бидат наменети за општините ќе им бидат префрлени на ...
| | веќе видена | слични

– Ние не бевме против „Чебрен“, туку бевме против процедурата со која потенцијалниот инвеститор, би рекол, практично беше измамен од тендерската комисија, која ...
| | веќе видена | слични

„Чебрен“ сакаме како држава да го градиме за тоа да земеме финансии и како држава да го градиме или ќе бараме приватен инвеститор којшто ќе го изгради проектот ...
| | веќе видена | слични

Талибанската влада во Авганистан официјално ги отвори работите за изградба на голема трафостаница од 500 киловолти, која треба да обезбеди стабилно снабдување ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ Фатмир Битиќи во емисијата „Вин-Вин“, на телевизија Телма, коментирајќи ја инвестицијата на „Алказар енерџи“ која ја најави премиерот ...
| | веќе видена | слични

Битиќи нагласи дека инвестицискиот фонд не е вистинскиот инвеститор, јавноста допрва треба да дознае кој стои позади него.„Фондот прибира средства, нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту се почнати ниту се завршени преговорите. Ова е најава на инвестиција, која сè уште институционално ќе треба да се води, да се одговори на сите отворени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 254 | | | веќе видена

Екстремно топлиот Африкански бран кој ја зафати нашата Македонија, но и целиот Балкански Полуостров, викендов ќе зема замав, па така температурите ќе бидат ...
сите 356 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 158 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 372 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на прес-конференција за грчките медиуми на самитот на НАТО во Вашингтон откри дека премиерот Христијан Мицкоски на ...
сите 213 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 130 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министерот за транспорт Александар Николоски, во врска со кредитот од 500 милиони евра кој го најави премиерот Христијан Мицкоски од Унгарија ...
сите 75 | | | веќе видена

Европското досие на земјава, процесот на нејзиното пристапување во Европската Унија и внатрешно политичката динамика, беа главни теми на средбата на министерот ...
сите 237 | | | веќе видена

Две жени натепани од нивните сопрузи, уште една од поранешниот партнер, а четврта била следена и жртва на закани. Ваква е сликата во денешниот полициски билтен ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска ќе биде промовиран проектот парк на ветерници на Алказар енерџи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: