ГРУБИ СЕ ПРОСТИ ОД ФУНКЦИЈАТА И СЕ ПОФАЛИ ШТО СЕ НАПРАВИЛЕ ЗА АЛБАНЦИТЕ: Ќе бидам покрај Али Ахмети!


На 1 септември 2020 година за прв пат бев избран за член на Владата на позицијата прв вицепремиер и министер за политички систем, функција која исто така за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вистинските социјалдемократи кои се борат со срце и со душа за остварување на социјалдемократските вредности нема никогаш да ги прифатат повиците на лажните ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Тетово и претседател на Движење Беса, Биљал Касами во изјава за медиумите по настан во тетовскиот регион ја искоментира изјавата на лидерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Тетово и претседател на Движење Беса, Биљал Касами реагираше на изјавата на лидерот на ЗНАМ, Максим Димитриевски, кој рече дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Една недела Македонија има нова Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ која за свои коалициски партнери ги има коалицијата Вреди и партијата ЗНАМ. Иако при ...
| | веќе видена | слични

Никој не може да им го забрани на албанските граѓани на Северна Македонија користењето на нивното национално знаме, а уште помалку Димитриевски; тој може да ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на претседателот на Движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски дека доколку министрите од редовите на ВЛЕН продолжат да го користат албанското знаме во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРУБИ СЕ ПРОСТИ ОД ФУНКЦИЈАТА И СЕ ПОФАЛИ ШТО СЕ НАПРАВИЛЕ ЗА АЛБАНЦИТЕ: Ќе бидам покрај Али Ахмети!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: