Николоски: Можно е да се воведе градски воз во Скопје


На средбата се разговараше и за идната соработка и пријавување на сите сомнежи за сторени кривични дејствија. за да се стави крај на криминалот и корупцијата. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска , директорот на Бирото за јавна безбедност Александар Јанев оствари работна средба со заменик претседателот на Влада и Министер за транспорт и врски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На средбата, соопштија од МВР, било разговарано и биле посочени можни криминали во однос на Извештајот од Државниот завод за ревизија во однос на работата на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Александар Николоски објави дека кај директорот на Бирото за јавна безбедност Александар Јанев пријавил можен криминал во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и вицепремиер, Александар Николоски, денеска оствари средба со новиот директор на Бирото за јавна безбедност Александар Јанев. ...
| | веќе видена | слични

Покренати две арбитражи тешки над 20 милиони евра поради раскинување на договори без почитување на одредбите, пропаднат грант поради неискористени заеми и ...
| | веќе видена | слични

Последниот дел од кредитот од кинеската банка EXIM за изградба на автопатот Кичево – Охрид е одобрен и наскоро ќе бидат префрлени парите. Вториот дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 991 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 257 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Можно е да се воведе градски воз во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: