Српскиот вицепремиер Вулин му го честита изборот на Стоилковиќ за македонски вицепремиер


„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
| | веќе видена | слични

Брисел често изразува загриженост за односите на Србија со Москва. Уште минатата недела шефот на европската дипломатија Жозеп Борел, потсети дека „блиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По вчерашните средби на заменик-министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко во Белград со министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска во Белград разговараше со заменик министерот за надворешни работи на Русија, Александар Грушко и посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Србија Милош Вучевиќ денеска оцени дека нема да има напредок во дијалогот меѓу Белград и Приштина се додека е на власт косовскиот премиер Албин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Брисел денеска ќе се одржи нова рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина на ниво на главни преговарачи. Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Вучевиќ во гостувањето на телевизија Блиц изјави дека е загрижен што Западот попушта пред косовскиот премиер. „Не гледам ниту милиметар простор дека нешто ќе ...
| | веќе видена | слични

Професорот на американскиот универзитет Џон Хопкинс и експерт за политичките случувања во Западен Балкан, Даниел Сервер, зборуваше за последната средба меѓу ...
| | веќе видена | слични

По неуспешниот обид на ЕУ повторно да ги седне на иста маса српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти и поставувањето на услови од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот на планината Серта кој има три крака, сè уште е активен. Гасењето ќе продолжи сè додека е видливо, а утре повторно ќе се гаси со хеликоптери и ...
сите 491 | | | веќе видена

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 270 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 281 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 184 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Судот му одреди мерка притвор од 30 дена на 40-годишниот скопјанец, осомничен за инцидентот со 4-те малолетници кои беа пронајдени во неговата куќа во ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српскиот вицепремиер Вулин му го честита изборот на Стоилковиќ за македонски вицепремиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: