Василевска: Ќе покажеме со дела дека тоа што се ветува се исполнува


Она кое е огрешено а има многу индиции и директни прекршувања на закон треба да е санкционирано и тука нема да има толеранција кон никого. Преку глава му е на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За 8 дена направивме повеќе отколку тие за 7 години, тоа е јасно видливо и транспарентно. Сакаме да се соочиме со фактите и конечно добивме шанса да ја водиме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Движење ЗНАМ – За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски во гостувањето во емисијата „Топ тема„ на Телма телевизија, ...
| | веќе видена | слични

Максим Димитриевски во „Топ Тема“ нагласи дека ЗНАМ ќе биде гаранатот дека никогаш повеќе нема да може некој да го уценува со непристојни предлози партнерот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово и лидер на на Движење ЗНАМ – За наша Македонија беше гостин во емисијата Дејли клик на ТВ 21. Запрашан зошто ...
| | веќе видена | слични

Максим Димитриевски во „ Дејли Клик “ на ТВ21 зборуваше за сегашната коалиција со ВМРО-ДПМНЕ. Во минатата коалиција ДУИ вршеше притисок врз СДСМ, и гледаме ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на „Знам“, Максим Димитриевски, денеска во гостувањето во емисијата „КликПлус“ на ТВ21 рече дека меѓународниот фактор повеќе не може, односно не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 350 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

МАЛОЛЕТНИЦИТЕ БИЛЕ ПИЈАНИ И СЕ ПОВРЕДИЛЕ ДУРИ КРШЕЛЕ ИНВЕНТАР Полицијата попладнево информираше дека целосно е расчистен случајот со четирите малолетници од ...
сите 135 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Василевска: Ќе покажеме со дела дека тоа што се ветува се исполнува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: