Ројтерс: Русија почна со ажурирање на нуклеарната доктрина

Руските вооружени сили заробија систем за наведување ракети со долг дострел АТАКМС од американско производство и ја проучуваат американската воена технологија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Русија мора да започне производство на ракети со среден и мал дострел за да може да одговори на акциите на Вашингтон, изјави денеска рускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

На руски милионер одговорен за нуклеарниот штит му се суди во Москва по серијата украински напади. Евгениј Новицки, основачот и поранешен претседател на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 122 | | | веќе видена

Полицијата сомничи 53 годишен жител на Струмица дека извршил обљува врз малолетно лице со пречки во развојот. Како што соопштија од СВР Струмица, осомничениот ...
сите 192 | | | веќе видена

Нестабилно време не очекува и во текот на викендов, кое осбоено ќе се чуствува во попладневните часови. Метеопрогнозерот Слачо Попоски најавува локален развој ...
сите 249 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 255 | | | веќе видена

Пристигнете на аеродромот најмалку три часа пред летот, апелираат од „Визер“ по денешниот ИТ-колапс. Се очекуваат потенцијални прекини поради тековниот проблем ...
сите 127 | | | веќе видена

Словачка нема да ги бојкотира активностите на Унгарија за време на нејзиното претседавање со ЕУ, затоа што не гледа причина за казнување на една членка на ЕУ ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ројтерс: Русија почна со ажурирање на нуклеарната доктрина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: