Македонија со Влада, Мицкоски ја презеде премиерската функција

10 копии

На господинот Филипче му посакувам успешна работа, да бидат конструктивна опозиција, да работат во интерес на граѓаните и татковината, изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Владата и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска одговарајќи на новинарско прашање како го коментира изборот на Венко Филипче за ...
| | веќе видена | слични

Изборот на Филипче е работа на СДСМ и на членството на партијата, рече Мицкоски.„Ние рековме дека нема да се мешаме, не сакаме да им правиме на другите тоа што ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Христијан Мицкоски го коментираше изборот на Венко Филипче за нов лидер на СДСМ. Вели дека тоа е работа на СДСМ и не сака да се мешаат и „не сакаме ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од извесно е дека меѓународната заедница, свесна за габаритот на легитимитетот што македонските граѓани ѝ го дадоа на новата власт токму поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонското друштво “Илинден”- Тирана упати честитка до Христијан Мицкоски за изборот за премиер на новата македонска влада. Дозволете, во мое лично име, ...
| | веќе видена | слични

Македонското друштво „Илинден”- Тирана упати честитка до Христијан Мицкоски за изборот за претседател на новата македонска влада изразувајќи очекување за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 241 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со Влада, Мицкоски ја презеде премиерската функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: