Претседателката Сиљановска Давкова ги прими премиерот Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ги прими премиерот Христијан Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада, при што упати честитки за нивниот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Тетово и претседател на Движење Беса, Биљал Касами во изјава за медиумите по настан во тетовскиот регион ја искоментира изјавата на лидерот ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на претседателот на Движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски дека доколку министрите од редовите на ВЛЕН продолжат да го користат албанското знаме во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координативните состаноци не се ништо – ниту ново, ниту пак измислена работа. Кога се работи за официјални седници јасен е Законот за употреба на јазиците и ...
| | веќе видена | слични

„Предизборната кампања одамна заврши затоа сметаме дека ваквата реторика никому не оди во прилог. Подобро ќе беше претседателот на ЗНАМ, Максим Димитриевски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку се повтори вицепремиерот Изет Меџити да свика координација со министрите на ВРЕДИ во владата на која ќе има албанско знаме, Движењето ЗНАМ – За наша ...
| | веќе видена | слични

Димитриевски реагира на првата координативна средба на министрите од Вреди во кабинетот на вицепремиерот Изет Меџити, која беше објавена со соопштение и со ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово и лидер на движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски упати предупредување дека неговиот политички субјект ќе ја напушти владеачката ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ЗНАМ, Максим Димитриевски, се закани дека неговата партија ќе го напушти владеачкото мнозинство доколку ВРЕДИ посебните координации на своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 390 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 363 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 181 | | | веќе видена

„Сакам да нагласам дека ние сме подготвени да градиме добрососедски односи, но тоа мора да биде двонасочна улица. Заврши времето на политичари кои ја виткаат ...
сите 169 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката Сиљановска Давкова ги прими премиерот Мицкоски и членовите на новоизбраната Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: