„РУСИТЕ ИМААТ ПРАВО НА СЕКАКВА ОДМАЗДА“ Северна Кореја ги предупреди САД за можна светска војна


Висок севернокорејски воен претставник ги критикуваше САД за испраќање воена помош за Украина , објави тамошната државна новинска агенција КЦНА. Парк Јонг-Чон, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Северна Кореја објави дека успешно тестирала нова тактичка балистичка ракета која може да носи супер голема боева глава од 4,5 тона, објави денеска државната ...
| | веќе видена | слични

Првата балистичка ракета со краток дострел беше истрелана кон североисток околу 5:05 часот по локално време во близина на Чангјон, во јужната севернокорејска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Кореја истрела денеска една балистичка ракета со краток дострел и друга балистичка ракета со непознат дострел, соопшти јужнокорејската армија. Првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Северна Кореја ја критикуваше заедничката воена вежба на Јужна Кореја, Јапонија и САД што се одржа овој месец, велејќи дека таквите вежби покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека во гаснењето на пожарот во неготинско од утре рано наутро покрај воздушна ...
сите 367 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 110 | | | веќе видена

Во денешниов есеј ќе се обидам, воспоставувајќи историски аналогии, да понудам размисли за настаните што ја потресоа Република Македонија во изминатите неколку ...
сите 187 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 136 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„РУСИТЕ ИМААТ ПРАВО НА СЕКАКВА ОДМАЗДА“ Северна Кореја ги предупреди САД за можна светска војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: