Апсење на Средно Водно, скопјани фатени со дрога

2 копии
4 копии
8 копии

Полициски службеници од ОВР Кичево вчера во 14.30 часот на булеварот „Ослободување“ во Кичево го привеле Н.Н.(37) од Битола, за кого била распишана потерница ...
| | веќе видена | слични

Потерницата била распишана од Казнено – поправната установа Затвор Прилеп, со која се барал за издржување затворска казна од седум години и единаесет месеци, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Локален полициски снајперски тим бил распореден во зградата од чиј покрив атентаторот, Томас Метју Крукс, пукал и го рани поранешниот американски претседател и ...
сите 301 | | | веќе видена

Милијардерот Илон Маск изјави дека планира да издвојува околу 45 милиони долари месечно на новиот комитет за суперполитичка акција за Трамп, објави во ...
сите 170 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан тврди дека доколку Доналд Трамп победи на претстојните претседателски избори, тој брзо ќе побара мировни преговори меѓу Русија ...
сите 378 | | | веќе видена

Во следните денови и натаму ќе биде претежно сончево и многу топло со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30 степени целзиусови, а наместа ...
сите 283 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против пет лица од ...
сите 136 | | | веќе видена

Лажно се претставувал како градоначалник и пријавил настан, полицијата документира случај за 80 – годишник од Кавадарци. За ова попладнево информираа од СВР ...
сите 174 | | | веќе видена

„Претседателката Сиљановска Давкова беше информирана за активностите кои ги презема Армијата во асистенција на сите инволвирани субјекти во гасењето на ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апсење на Средно Водно, скопјани фатени со дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: