Цените незапирливо растат, граѓаните се чудат како да го поминат месецот

Струјата, горивата, пекарските производи. Сите најавуваат нови цени, граѓаните размислуваат како да го поминат месецот. Синдикатот одново пресмета зголемување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илјадници лекари во Англија денеска започнаа штрајк за зголемување на платите што ќе трае до 2 јули, пренесе Бета. Младите англиски лекари, кои го формираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите англиски лекари, кои го формираат столбот на болничката нега, по единаесетти пат штрајкуваат поради несогласувањата со власта за платите и условите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе еден месец сè погласни се гласините дека ФОНДОТ за ПИОМ е во очајна состојба и дека едвај може да ги исплати пензиите на пензионерите. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 172 | | | веќе видена

Изборите, кои Макрон неочекувано ги свика по поразот од екстремно десничарскиот Национален собир на европските избори во јуни, ја фрлија Франција во ...
сите 287 | | | веќе видена

Полска, Германија и балтичките членки на Европската унија бараат унгарскиот премиер Виктор Орбан да биде „отстранет од претседателството на Унијата“, пишува ...
сите 216 | | | веќе видена

Хејли, која доби поддршката од 97 делегати за време на прелиминарните избори, апелира на единство во партијата пред Националниот конгрес на републиканците, што ...
сите 243 | | | веќе видена

Со Мицкоски исто мислиме, дека односите треба да се вратат на ниво од 2017-та година, вели бугарскиот премиер, Димитар Главчев. Тој разговарал со премиерот на ...
сите 176 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените незапирливо растат, граѓаните се чудат како да го поминат месецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: