ЗА ЕКСПЕРТИТЕ ОВА Е ЧЕКОР НАЗАД: Грците ќе работат по 6 дена во неделата


Време зa читање: 4 минути Скратена работна недела? Во Грција работите, се чини, одат во спротивна насока, па така дел од вработените од 1 јули годинава работат ...
| | веќе видена | слични

Грција стана првата земја во Европска Унија која им дозволи на компаниите да воведат шестдневна работна недела, што има за цел да ги задоволи потребите на ...
| | веќе видена | слични

Додека компаниите во земјите ширум светот размислуваат да воведат пократки работни недели, во Грција на вработените им е кажано со новата регулатива дека сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија, ССМ, ќе ги достави своите барања до новата влада, како што се зголемување на платите во приватниот и во јавниот сектор, и ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со сите институционални механизми ќе се спротивстави на реализација на одлуката за земање кредит од пола милијарда евра од Будимпешта, велат од ...
сите 187 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 273 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 297 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ЕКСПЕРТИТЕ ОВА Е ЧЕКОР НАЗАД: Грците ќе работат по 6 дена во неделата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: