Apple се соочува со нова истрага за прекршување на технолошките правила на ЕУ

Антимонополскиот регулатор на ЕУ во понеделникот го обвини Apple за кршење на технолошките правила на унијата, што може да резултира со голема парична казна за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската комисија соопшти дека ја информирала „Мета“ оти според нејзините прелиминарни наоди во рамки на истрагата започната на 25 март годинава, моделот за ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија објави дека компанијата Мета со нивниот модел „плати или прифати“ за прикажување реклами ги крши законите на Европската Унија.Компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија (ЕК) ја предупреди „Мета“, сопственик на платформите „Фејсбук“ и „Инстаграм“, дека нејзиниот деловен модел „плати или согласи“ го прекршува ...
| | веќе видена | слични

Apple е првата компанија која е официјално обвинета откако Европската комисија започна неколку истраги во март Apple сега е официјално првата технолошка ...
| | веќе видена | слични

Ова ќе биде прв пат Apple да биде казнет според Законот за DMA. Добивај вести на вибер Европската комисија во март објави дека започнува истрага за новата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторите на Европската унија ја обвинија денеска компанијата „Епл“ за кршење на новите правила за дигитална конкуренција спречувајќи ги програмерите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена

Ненадејната посета на унгарскиот премиер Виктор Орбан на Москва и средбата со рускиот претседател Владимир Путин претходно овој месец предизвикаа реакции во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Apple се соочува со нова истрага за прекршување на технолошките правила на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: