Ветерниот парк на „Алказар Капитал“ е првата инвестиција што ќе ја објави Мицкоски


Ветерен парк на инвестицискиот фонд од Дубаи - Алказар Капитал е првата енергетска инвестиција што ја најавуваше премиерот Христијан Мицкоски во првите денови ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите рече дека средствата од Буџетот што ќе бидат наменети за општините ќе им бидат префрлени на ...
| | веќе видена | слични

– Ние не бевме против „Чебрен“, туку бевме против процедурата со која потенцијалниот инвеститор, би рекол, практично беше измамен од тендерската комисија, која ...
| | веќе видена | слични

„Чебрен“ сакаме како држава да го градиме за тоа да земеме финансии и како држава да го градиме или ќе бараме приватен инвеститор којшто ќе го изгради проектот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на ВМРО-ДПМНЕ мандатот го започна со нови мерки и проекти. Покрај покачувањето на пензиите за 5000 денари, во правата недела од мандатот е најавена ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Новиот Ветропарк во Штип ќе обезбеди струја за 100.000 домаќинства, владата тргна со инвестиции уште во првата недела. На територија ма три општини, Карбинци, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од СДСМ Фатмир Битиќи во емисијата „Вин-Вин“, на телевизија Телма, коментирајќи ја инвестицијата на „Алказар енерџи“ која ја најави премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ветерниот парк на „Алказар Капитал“ е првата инвестиција што ќе ја објави Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: