ВО ГРЦИЈА ОД 1 ЈУЛИ ЌЕ СЕ РАБОТИ 6 ДЕНА ВО НЕДЕЛАТА Газдите имаат право да бараат да се работи подолго, а работниците не смеат да ги одбијат

Од јули во Грција ќе се работи 6 шест дена во неделата за одредени индустрии и производствени капацитети, како и бизниси кои работат 24/7. Со посебен закон на ...
| | веќе видена | слични

Грција стана првата земја во Европска Унија која им дозволи на компаниите да воведат шестдневна работна недела, што има за цел да ги задоволи потребите на ...
| | веќе видена | слични

Додека компаниите во земјите ширум светот размислуваат да воведат пократки работни недели, во Грција на вработените им е кажано со новата регулатива дека сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четириесет и пет компании од различни гранки низ Германија се приклучија оваа година во тестирањето на воведувањето на четиридневната работна недела. Какви се ...
| | веќе видена | слични

Германија ја тестира четиридневната работна недела во 45 компании. Има позитивни ефекти кај работниците. Некои од бизнисите кои ја тестираа четиридневната ...
| | веќе видена | слични

Неколку германски компании учествуваат во досега најголемото истражување во Германија за воведување на четиридневна работна недела, објави денеска Дојче веле. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познат е исходот од овогодинешното повеќемесечно тестирање на четиридневната работна недела во 45 германски компании со различни дејности. Некои од бизнисите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија, ССМ, ќе ги достави своите барања до новата влада, како што се зголемување на платите во приватниот и во јавниот сектор, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ден Скавино Џуниор рече дека малото поместување на главата на Трамп кон визуелното помагало на екранот е причината поради која куршумот само му го закачил ...
сите 170 | | | веќе видена

Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа“, го изрази министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 404 | | | веќе видена

Четворицата тинејџери кои по сугестија на полнолетно лице конзумирале алкохол со психотропни суптанци, најверојатно дури утре ќе бидат пуштени на домашно ...
сите 128 | | | веќе видена

Професорот по економија и член на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ), Синиша Наумовски, вели дека ефектите од „унгарски заем“ од ...
сите 108 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Ангела Агелер во интервјуто за „Програма 200“ на ТВ Алсат рече дека добила уверување од новата Влада дека нема да се раскине ...
сите 120 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и многу топло време со максимална дневна температура која насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C поради што до ...
сите 280 | | | веќе видена

Лишен од слобода бил жител на неготинско село, братот пријавил во полиција дека му се заканувал со остар предмет. Во друг случај, ваташанец испукал два куршуми ...
сите 183 | | | веќе видена

Во рамките на посетата на Вашингтон САД, претседателот на Владата на Република Северна Македонија оствари повеќе средби и состаноци. Премиерот Мицкоски оствари ...
сите 72 | | | веќе видена

Мајката на отфрленото седуммесечно бебе кое од случаен минувач беше пронајдено во Велес синоќа дошла да преноќи во велешката болница, но изутрината си ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ГРЦИЈА ОД 1 ЈУЛИ ЌЕ СЕ РАБОТИ 6 ДЕНА ВО НЕДЕЛАТА Газдите имаат право да бараат да се работи подолго, а работниците не смеат да ги одбијат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: