Млад грчки фудбалер загина во страшна сообраќајна несреќа

Поранешниот македонски репрезентативец Милован Петровиќ е најновото засилување на Тиквеш пред настапи во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА. ...
| | веќе видена | слични

Младинскиот репрезентаивец на Македонија, Стефан Деспотовски кариерата ќе ја продолжи во редовите на Шериф Тираспол. Клубот од Молдавија денеска објави дека со ...
| | веќе видена | слични

Досегашниот десен бек на Работнички и младински репрезентативец Стефан Деспотовски е нов играч на молдавски Шериф Тираспол. Тој потпиша две годишен договор со ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот ракометен шампион Пелистер и во следната сезона ќе биде дел од Лигата на Шампионите, а за подобро претставување на европската мапа битолчани целат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица Битола, заедно со вработени од јавните претпријатија, членови на противпожарни друштва и волонтери и ...
сите 369 | | | веќе видена

Европскиот парламент ги реафирмира своите позиции за континуираната поддршка за независноста, суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина во ...
сите 392 | | | веќе видена

Во следните два дена ќе се задржи многу топло време со максимални температури кои го дефинираат портокаловото ниво за опасност од високи температури, ...
сите 220 | | | веќе видена

Се почести се поплаките од граѓаните за нередовното собирање на сметот од градските улици кој освен што е извор на непријатна миризба, на овие температури ...
сите 113 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север, синоќа околу 22.00 часот, ги лишиле од ...
сите 290 | | | веќе видена

СДСМ објави дека нивните правници се ставаат на располагање секоја среда во 18.00 часот во партиското седиште за сите вработени во јавниот сектор кои сметаат ...
сите 8 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млад грчки фудбалер загина во страшна сообраќајна несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: