Проектот Отворен Балкан е клучен за економското поврзување на регионот

Со стартувањето на иницијативата Отворен Балкан, регионот се наоѓа на пресвртница која ветува значителни економски придобивки, особено во сферите на ...
| | веќе видена | слични

Милиони Германци од јули ќе добијат повеќе пари бидејќи пензиите ќе им се зголемат за 4,57 отсто. Но, исплатата не се случува во исто време. Добри вести за ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија (бизнис, стопанство) е неопходно да бара излез од постојната ситуација во која е доведено во последниве години. Еден од низата негативни ...
| | веќе видена | слични

Стотина од оние што заминале од Македонија и среќата ја бараат надвор од државата што во последниве месеци успеавме да ги анкетираме сметаат дека досега самите ...
| | веќе видена | слични

Скопје во 2028 година треба да биде „Европска претстолнина на културата“, но, од друга страна, културните институции што се во надлежност на Град Скопје ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе еден месец сè погласни се гласините дека ФОНДОТ за ПИОМ е во очајна состојба и дека едвај може да ги исплати пензиите на пензионерите. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Кризниот штаб на општина Неготино ги информира и замолува за помош граѓаните и фирмите кои се сопственици на багери, булдожери и моторни пили и знаат да ...
сите 326 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 273 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 331 | | | веќе видена

На 12.07.2024 во 22.30 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на ул.„Цветан Димов“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со ...
сите 125 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Зголемена фреквенција за влез и излез од државата има на граничниот ...
сите 145 | | | веќе видена

Ветувањето дека Украина ќе стане членка на НАТО мора да се исполни, но Украинците не можат да чекаат уште 75 години за тоа да се случи, изјави украинскиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Мерсиха Смаиловиќ, модераторка на молитвата во Собранието во чест на Сребреница на Фejсбук се огласи откако имаше реакции од дел од партиите дека Собранието ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектот Отворен Балкан е клучен за економското поврзување на регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: