Премиерот Мицкоски денеска ќе го започне својот мандат

Премиерот Христијан Мицкоски го мери времето со часовник од над 38 илјади евра Министерот за здравство Арбен Таравари единствен милионер во Владата Најмладиот, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Министерството за надворешни работи денеска беше извршено примопредавање на функцијата меѓу новоименуваниот министер Тимчо Муцунски и досегашниот министер ...
| | веќе видена | слични

Утрово, новиот и стариот министер за надворешни работи извршија примопредавање на функцијата во просториите на министерството. Оваа информација ја објави ...
| | веќе видена | слични

Во наредниот период Министерството за надворешни работи акцент ќе стави на забрзување на евроинтеграцискиот процес на земјава, стратешкото партнерство со САД, ...
| | веќе видена | слични

Утрово во Општина Аеродром, досегашниот градоначалник на општината, Тимчо Муцунски и официјално ја предаде градоначалничката функција на заменик ...
| | веќе видена | слични

„Утрово, во Министерството за надворешни работи извршивме примопредавање на функцијата – Министер за надворешни работи со мојот претходник, Бујар Османи.Во ...
| | веќе видена | слични

Аеродром доби нов татко на општината. Имено, утрово веќе поранешниот градоначалник Тимчо Муцунски изврши официјално примопредавање на функцијата која досега ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Мицкоски денеска ќе го започне својот мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: