Финансиска поддршка за овчарството и козарството

2 копии

Рокот за поднесување на барања по Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2024 година е продолжен до 31 јули, ги известуваат земјоделските ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој додели финансиска поддршка за кофинансирање и грантови за проекти поднесени за мерки од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во земјава лани со земјоделско органско производство се занимавале 888 производители. Вкупната површина со растително органско производство изнесуваа 4 215 ...
| | веќе видена | слични

За чување и пасење на овци, кози и говеда на ливади кои се наоѓаат на надморска височина повисока од 700 метри сточарите можат да добиваат субвенции од ...
| | веќе видена | слични

Пчеларите кои имаат најмалку 10 пчелни сандаци ќе можат да добијат субвенции од по 600 денари за едно пчелно семејство. За земјоделските стопанства кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 173 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 80 | | | веќе видена

Во Вашингтон, за време на обраќањето пред новинарите, Столтенберг изрази уверување дека членките на Алијансата ќе останат посветени Украина да стане членка на ...
сите 208 | | | веќе видена

Неколку високи европски функционери се сретнаа со советникот за надворешна политика на Доналд Трамп на овонеделниот самит на НАТО во Вашингтон, во услови на ...
сите 60 | | | веќе видена

Ламин Јамал ​​е апсолутен хит на Европското првенство. Со само 16 години прави магии на фудбалските терени, а токму тој е најзаслужен што Шпанците со победата ...
сите 37 | | | веќе видена

Лефков: Грдото лице на власта на СДС и ДУИ, Филипче како министер аминуваше милионски тендери од Ирина Пановска кон фирмата на татко и
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиска поддршка за овчарството и козарството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: